Hakkımızda

Hakpar; 2005 yılında İstanbul/Pendik’te 200 m2 alana sahip imalat atölyesinde kepenk ve panjur aksesuarı üretmek amacıyla kurulmuştur.

Kepenk ve panjur alanında kendisini; teknolojik, ekipman ve teknik personel olarak geliştiren Hakpar, zaman içerisinde endüstriyel kapı sektöründe de adından bahsettiren orta ölçekli bir firma yapısına kavuşmuştur.

Hakpar’ ın bu hızlı ivmelenmesi ve sektöre yön veren vizyonu ile kısa sürede kurumsal yapı kazanma ihtiyacı doğmuş ve bu ihtiyaç doğrultusunda ilk adım olarak Orhanlı Sanayii Bölgesindeki 5000 m2’ lik modern imalat sahasına sahip yeni tesisine başarılı bir şekilde konuşlanmıştır. Bu yeni ve modern tesisinde kendini yeniden dizayn eden Hakpar, Metflexi markası adı altında yepyeni bir yüz kazanarak geleneksel imalat anlayışına modern bir soluk getirmiştir. Alışkanlıkları modernize eden Metflexi, yurt içi ve yurt dışında da sektörün öncülerinden olma misyonunu zorlanmadan yüklenmiştir.

Kurumsal yapısını adım adım hayata geçiren Hakpar, Metflexi markası altında 2017 yılı itibarı ile Metdeviser’ı kurarak yurt içi ve yurt dışına bütün mekanik alanlarda, proje tasarım ve üretim hizmeti sunabilecek ar-ge üssünü oluşturmuştur. İleri teknoloji makine parkı ile donattığı Metdeviser, çağa ve teknolojiye öncülük edecek mühendislik birimini de bünyesinde barındırmaktadır.

Hakpar’ın uzman olduğu endüstriyel kapı aksesuarı alanındaki üretimini de otomasyon sistemi ile daha teknolojik hale getirmek için kurduğu Metshaper’da kendi alanında çalışmalarını ve üretim yeteneğini her geçen gün geliştirmekte ve aksesuar üretimi konusunda Metflexi’nin lokomotifi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Hakpar’ın yapı ve metal sektöründeki önüne geçilemez gelişimini sahaya taşıma zorunluluğunun doğması sebebiyle de, sahaya hakim olma adımı olarak kurduğu Metshutter; kapı ve kepenk algısını baştan sona değiştirerek, kapının hayatımızdaki yerini somutlaştırmayı ilke edinmiştir. Metshutter; sektörün ihtiyaç ve analizini birebir olarak yapıp, alternatif çözümler üretebilme yeteneğine dönüştürmek için üstlendiği rolü başarı ile ifa ederek kısa sürede adından bahsettiren bir aktöre dönüşmüştür.

Metflexi; 2018 yılı itibarı ile yurt içi misyonunu tamamlayıp, başta Avrupa olmak üzere bütün dünyada metale yön veren, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Yaptıklarımızın keyfini sürmeye vaktimiz yok, çünkü yapacaklarımızla meşgulüz….